הכנה לחקירה פלילית במשטרה

חקירה בתחנת המשטרה מתחלקת לחקירה באזהרה וחקירה שלא באזהרה. חקירה שלא באזהרה הנה חקירה בה הנחקר אינו בגדר חשוד, ועל כן עליו להשיב על כל השאלות, אלא אם התשובה לשאלה הספציפית עלולה להפליל אותו.

בניגוד לכך, חקירה באזהרה הנה חקירה בה הנחקר הנו בגדר חשוד בביצוע עבירה פלילית. בהתאם, המשטרה מחויבת להקריא לו את זכויותיו בטרם החקירה, ולפרט באוזניו את החשד נגדו, כמו גם באשר למקום והזמן. כך לדוגמה, מחויבת המשטרה להציג בפני הנחקר את זכות השתיקה, וכן את הזכות להיוועץ בעורך דין, זכויות מהותיות וקריטיות בהליך הפלילי.

בניגוד לכך, המחשבה הרווחת בחברה הנה כי שימוש בזכות השתיקה ובזכות להיוועץ בעורך דין מחזקת את הטענות כנגד החשוד. לאור זאת, נחקרים רבים בוחרים שלא להשתמש בזכות מהותית זו, דבר העשוי להשפיע רבות על ההליך כולו.  

מכאן, החשיבות הרבה בניצול הזכות להיוועץ בעורך דין בטרם החקירה, וזאת על מנת להתכונן כראוי לחקירת המשטרה. שימוש במידע חלקי, עימותים ואף הצעה שלא לעשות שימוש בזכות השתיקה הן רק חלק משיטות החקירה בהן שמשתמשת המשטרה על מנת לדלות מידע נוסף מן החשוד.

לכך יש להוסיף את הלחץ והמתח הרב שמלווה לצורך להתייצב לחקירה בתחנת המשטרה, הגם שמדובר בחקירה שלא באזהרה.

לאור זאת, היוועצות עם עו"ד אשר מתמחה בתחום הפלילי, מכיר את החוק וזכויותיו של הנחקר, כמו גם את הטכניקות בהן נוקטים החוקרים, תסייע לנחקר להגיע לחקירה מוכן ובטוח יותר.
 

עו"ד רויטל קוצר - 052-39-55-300
מתמחה בתחום הפלילי
טלפון
072-33-80-853


דוא"ל
kurevital@gmail.com

כתובת
הבונים 2, נתניה

 

פרטי התקשרות
 

אנא מלאו פרטיכם בטופס

ונחזור אליכם בהקדם