ייצוג חשודים בעבירות רכוש

עבירות הרכוש הוגדרו, לא פעם, בפסיקות בתי המשפט השונים כ"מכת מדינה", משכך, הן זוכות להתייחסותן המחמירה של רשויות החוק ורשויות האכיפה אשר נוקטות ביד קשה כנגד המעורבים בהן. כעבירות רכוש מוגדרות עבירות אשר במסגרתן גורם האדם נזק לרכוש, גונב רכוש, מחזיק ברכוש גנוב (או ברכוש החשוד ככזה) או מבצע פריצה למטרת גניבה.

מהן עבירות רכוש?
עבירות רכוש הן עבירות שפוגעות בזכויות היסוד של הקורבן, ולא אחת הן מתבצעות תוך כדי אלימות וסכנה מוחשית לחייו של האדם הנופל קורבן להן. עבירת רכוש אשר בוצעה תוך הפעלת אלימות, בין אם מילולית או פיזית, נחשבת כעבירה בנסיבות מחמירות.

עבירות רכוש הינן עבירות המביאות לפגיעה ברכושו ובקניינו של הקורבן, ובמקרי גניבה, הן אף גורמות לשלילת זכויות הנפגע ברכושו באופן התמידי. על עבירות הרכוש נמנות עבירות הגניבה (כגניבה בידי מורשה או גניבה ממעביד), אחזקת רכוש גנוב, גרימת נזק לרכוש, עבירות השוד, התפרצות לבנין, קבלת נכסים שהושגו בעוון או בדרך פשע, פריצה לרכב, גניבתו, או שימוש בו ללא רשות, ועבירות כמרמה, סחיטה באיומים, עושק וגם עבירות הזיוף וההונאה.


מהם העונשים הקבועים לגבי עבירות רכוש?
העונשים אשר מוטלים על אנשים הנאשמים בגין עבירות רכוש נקבעים בהתאם לנסיבותיו של כל מקרה, כאשר בית המשפט גם שוקל שיקולים לחומרה (כשימוש באלימות בעת ביצוע העבירה), ושיקולים לקולא (כנסיבות חריגות, למשל, התמכרותו לסמים של החשוד/הנאשם).

העונשים בגין ביצוען של העבירות הללו מוטלים על המורשעים על פי נסיבות האירוע וקריטריונים נוספים. בין קריטריונים אלה, נבחנים היקף הרכוש הנגזל / הנפגע ואופן ביצוע העבירה. בין השאר, לצורך קביעת העונש שעתיד לפסוק בית המשפט, נבחנות שאלות כמו האם ננקטו אמצעים אלימים במהלך ביצוע העבירה. העונשים בגין הרשעה בגניבה נחשבים לחמורים ונעים בין שלוש שנות מאסר לעשר שנות מאסר.
 
 
עבירות שוד - בעוד שגניבה עשויה להתבצע גם בעת שקורבן העבירה איננו נוכח במקום, במקרי עבירות שוד, קורבן העבירה נמצא במקום ביצוע העבירה. קריטריון נוסף להגדרתו של שוד, נקבע על פי חוק העונשין, הקובע, שבמקרי גניבה בהם מבצע החשוד מעשה אלימות כנגד קורבן הגניבה או כנגד הרכוש הגנוב או מאיים לנקוט באלימות כנגד הקורבן או כנגד הרכוש נשוא הגניבה - העבירה מוגדרת כשוד. העונש המרבי על שוד יכול להגיע ל-14 שנות מאסר.

במקרים בהם ביצוע מעשה השוד כולל שימוש בנשק חם, הוא כולל גרימת חבלה לקורבן או ביצוע העבירה עם שותפים, העונש יכול להגיע גם עד ל-20 שנות מאסר. גם הניסיון לביצוע שוד נכלל בתחום הפלילי, והעונש עליו עלול להגיע לשבע שנות מאסר. עו"ד פלילי אשר מנוסה בייצוג חשודים בעבירות רכוש ישקיע מאמץ רב בעת ההגנה על החשוד / הנאשם בעבירות האלה. וזאת, במטרה לנתב את המשפט לזיכוי מוחלט של הנאשם, או, לחילופין, במקרים בהם הדבר איננו ריאלי, להמרת סיווגה של עבירת הרכוש בעבירה קלה יותר, עליה העונש המרבי המוטל הינו קל יותר. זאת, יעשה עורך הדין תוך שימוש בנסיבות מקילות הספציפיות של הנאשם ונסיבותיו האישיות של הנאשם. במהלך שנות פעילותה בתחום עבירות הרכוש, ליוותה רויטל קוצר וייצגה בבית משפט עשרות, מאות ואלפי נאשמים בעבירות הללו, במגוון כתבי אישום ובערכאות המשפטית והדיוניות הנדרשות.
 

עו"ד רויטל קוצר - 052-39-55-300
מתמחה בתחום הפלילי
טלפון
072-33-80-853


דוא"ל
kurevital@gmail.com

כתובת
הבונים 2, נתניה

 

פרטי התקשרות
 

אנא מלאו פרטיכם בטופס

ונחזור אליכם בהקדם