עבירות מין

עבירת מין הנה עבירה שכוללת מגע פיזי בקורבן, הצגה של מראות מיניים בפניו ודיבור בעל תוכן מיני, ללא הסכמתו.

בישראל ישנן מספר עבירות מין, חלקן מנויות בסימן ה' לחוק העונשין התשל"ז 1977 וחלקן בחוק למניעת הטרדה מינית, התשנ"ח 1998: אונס, מעשה סדום בנסיבות אינוס, מעשה מגונה בפומבי / שלא בפומבי, מעשה סדום בהסכמה, יחסי מין בין מטפל נפשי למטופל, קיום יחסי מין בין כהן דת לאדם שקיבל ממנו ייעוץ או הדרכה, בעילה אסורה בהסכמה וכן הטרדה מינית.

מתחם הענישה בעבירות הנ"ל משתנה בהתאם לסיווג העבירה ונסיבותיה. בהתאם לכך, עורך דין המייצג נאשם בגין עבירת מין צריך לדעת לאפיין את התיק בנוגע לכל הנסיבות הרלוונטיות. כמו כן, נדרש עורך הדין למורכבות האינהרנטית של עבירות מסוג זה, שלרוב מבוצעות בחדרי חדרים, כך שנוצרים מצבים משפטיים של גרסה מול גרסה.

כך לדוגמה, עורך הדין נדרש לבחון האם בענייננו מדובר בעבירת מין או שמא אין המעשה נכנס בגדר החוק. כמו כן, יש לבחון את עמדת המתלונן ביחס לטענות הנאשם \ חשוד, ועל בסיס בחינת הראיות בתיק לבחון איזו עבירת מין יכולה להיות מיוחסת לנאשם/לחשוד, והאם ניתן להמיר עבירה חמורה בעבירה "קלה" יותר וכו'.

בהקשר לכך, מעניין לצין כי על פי נתוני המשטרה, מדי שנה נפתחים למעלה מ 4,000 תיקים שעוסקים בעבירות מין חמורות (כגון אונס, מעשה מגונה בכוח ובעילה בניגוד לחוק). יחד עם זאת, לא כל התיקים מבשילים לכדי הגשת כתב אישום פלילי. יתרה מכך,
ובישיבה שנערכה בכנסת בנושא זה הוצגו נתוני הפרקליטות לפיהם רק אחד מכל שמונה תיקים פליליים בתחום עבירות המין מגיע לשלב של הגשת כתב אישום.

בהמשך לאמור, ישנה חשיבות רבה להתנהלות עורך הדין מול המשטרה והתביעה עוד בשלבים המוקדמים בטרם החלטה על הגשת כתב אישום, שכן במקרים רבים התנהלות זו יכולה לקבוע בדבר גורלו של התיק הפלילי, ולעיתים להוביל לסגירתו.

עו"ד רויטל קוצר - 052-39-55-300
מתמחה בתחום הפלילי
טלפון
072-33-80-853


דוא"ל
kurevital@gmail.com

כתובת
הבונים 2, נתניה

 

פרטי התקשרות
 

אנא מלאו פרטיכם בטופס

ונחזור אליכם בהקדם